Formula 1 İstanbulpark’ta Nefes Kesti
Spor

Formula 1 İstanbulpark’ta Nefes Kesti

Ülkemizde düzenlenen Formula 1 göz kırpmadan hayranlıkla takip edildi.


Türkiye'de düzenlenen Formula 1'i, yarış haftası boyunca tam 190 bin kişi yerinden takip etti. İstanbul Park'ın, bir kaç ay içinde F1 ile 10 yıllık bir sözleşme imzalaması bekleniyor.

Sıralama turları

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 16. ayağı Türkiye Grand Prix'sinin sıralama turları, 5,3 kilometrelik Intercity İstanbul Park Pisti'nde gerçekleştirildi. İlk iki antrenman seansında 2005 yılında Kolombiyalı Juan Pablo Montoya'ya ait 1.24.770'lik yarış turu rekorunu geride bırakan Lewis Hamilton, lastiği ısındıkça derecelerini sıralama turunda da geliştirdi.

Sıralama turunun ikinci seansında 1.23.595 ile tur atan Büyük Britanyalı pilot, dünkü 1.23.804'lük zamanının altına indi. Hamilton, 1.23.082'lik süresiyle de ikinci seansın en hızlı ismi oldu. Son seansta derecesini 1.22.868'e kadar çeken Hamilton, sıralama turlarını ilk sırada bitirdi.

Kazanan Bottas oldu

10 Ekim 2021 tarihinde İntercity İstanbulPark’ta düzenlenen organizasyon başarılı bir şekilde rüzgâr gibi geçti. İzleyicilerin hayranlıkla takip ettiğiFormula 1'de Türkiye Grand Prix'sini Mercedes takımının Fin pilotu Valtteri Bottas kazandı.

Gelecek yıl tam kapasite izlenebilir

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı, Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinin başarılı bir organizasyonla tamamlandığını belirtti. Normal şartlar altında İntercity İstanbul Park'ın, 240 bin kişilik tribün kapasitesi bulunuyor. Ancak bu yıl, pandemi nedeniyle biletlerin sadece 100 bini satışa çıkarıldı. 3 gün boyunca devam eden etkinliği de 190 bin kişinin takip ettiği öğrenildi. Bu arada Formula 1, eğer ülkemizde gelecek yıl yapılırsa, koronavirüs şartlarına göre biletlerin tamamının satışa çıkarabileceği edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Teneffüs’teki Diğer
Konu başlıkları

Tarihte Bu Ay

Tarihte Kasım

Sinema Bi´Mola

Sinema Kasım 2021

Güzel Kelimeler Mekanı

Medar-ı İftihar

Duvar Yazıları

Kasım Duvar Yazıları

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.