Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk
İz Bırakanlar

Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk

Ülkesinin yüklediği sorumlulukları canı pahasına başarıyla yerine getiren Şehit Kaymakam Safitürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz.


Muhammet Fatih Safitürk, 1981 yılında Sakarya'da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğretim eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde okumaya başladı. Buradan 2004 yılında mezun oldu.2005 senesinde Ulaştırma Bakanlığı, savunma sekreterliğinde memur olarak görev yaptıktan sonra 2006-2008 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tanıtma Genel Müdürlüğünde Uzman Yardımcısı olarak görev yapmıştı.

İlk Kaymakamlık yılları

2009 yılında Kastamonu'nun Küre ilçesinde Kaymakam Vekili olarak göreve başlayan Safitürk, 2010 yılında yüksek lisans eğitimini İngiltere'deki University of Exeter’da tamamladı. 2011-2013 yılları arasında Bolu Kıbrıscık Kaymakamı ve 2013-2015 seneleri arasında da Bingöl Kiğı Kaymakamı olarak görev yapmıştı.

PKK ile mücadelesi ve vefatı

Daha sonra İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği, 28 belediyeye yönelik görevlendirmeler kapsamında Derik Belediye Başkanlığına getirilen Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk, 10 Kasım'da Mardin'de PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda yaralandı, tedavi gördüğü hastanede şehit oldu. Vefatına kadarki süreçte Hendekçi teröristlerle canı pahasına savaş vermiş ve ülkemizin güvenliği için üzerine düşeni sonuna kadar yapmıştı. Mekânı cennet, makamı ali olsun.

Cenaze namazını babası kıldırdı

Mardin'in Derik ilçesindeki saldırıda şehit düşen Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün cenaze namazını babası Asım Safitürk kıldırdı. Acılı baba "Benim can parem hiç haberi yokken görevi başında şehit oldu" sözleriyle tarifsiz üzüntüsünü dile getirmeye çalıştı. Şehit Kaymakamımızın cenazesine yüzbinler katıldı. Onu son yolculuğuna uğrayanlar gibi sizler de bu koca yürekli kahraman Kaymakam Muhammet Safitürk’e haklarınızı helal ediniz. Senin gibi yiğitler hep var olsun, vatan sağ olsun!

 

Teneffüs’teki Diğer
Konu başlıkları

Tarihte Bu Ay

Tarihte Kasım

Sinema Bi´Mola

Sinema Kasım 2021

Güzel Kelimeler Mekanı

Medar-ı İftihar

Duvar Yazıları

Kasım Duvar Yazıları

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.