Güncel - Doğru Mu?
Güncel

Güncel - Doğru Mu?

Haberleri Teyit İçin Güvenilir Uygulama Doğru mu?


Sosyal medyada yayılan haber ve bilgilerin doğruluğunu teyit etmek amacıyla Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı yeni bir uygulama geliştirdiğini açıkladı.  “Doğru mu?” ismiyle anılan yeni uygulama sayesinde kullanıcılar haber ve bilgilerin doğruluğunu kontrol edebilecek.

Sosyal medyanın hayatımıza entegre olmasıyla birlikte pek çok kişi artık gündemi ana akım medya yerine sosyal platformlardan takip etmeye başladı. Ancak kullanıcılar haber takibini Twitter ve Facebook gibi platformlardan yaparken karşılarına doğru olmayan pek çok bilgi çıkıyor. Platformlar sayesinde çok hızlı bir şekilde yayılan bu yalan ve yanlış
haberler bilgi kirliliğinin önünü açtığı gibi sorunları da beraberinde getiriyor.İşte bu yüzden Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı yeni bir adım attı. “Doğru mu?” ismini verdikleri bir uygulama geliştirdiklerini aktaran başkanlık, yeni platform sayesinde kullanıcıların sosyal medyada yayılan bilgi ve haberleri teyit etmesine imkan tanıyacak.

Hem IOS hem ANDROID uyumlu

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter paylaşımında uygulamanın tanıtım broşürlerine de yer verdi. Tanıtım broşürlerinde 'Doğru mu' isimli uygulamanın IOS ve Android destekli olacağı görüldü. Afişte, 'Pek yakında IOS ve Android marketlerde' ifadesi yer aldı.

Haber ve bilgi doğrulama uygulaması: Doğru mu?

Deneme aşamasında olan ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından geliştirilen haber doğrulama platformunun hangi konulara odaklanacağı ve ne tür içerikleri teyit edeceği henüz bilinmiyor. Ancak gündelik haberlerin doğruluğunu kontrol etmek açısından oldukça yararlı olabileceği düşünülüyor.Bilginin hızla yayıldığı günümüz dünyasında artık verilerin doğruluğunu güvenilir bir kaynak aracılığıyla teyit edip çöp bilgiyi eleyebileceğiz. Şimdiden hepimize hayırlı olsun.

Teneffüs’teki Diğer
Konu başlıkları

Tarihte Bu Ay

Tarihte Nisan

Kitap Tanıtımı

Nisan Kitap Tanıtımı

Lezzet Durağı

Lezzet Durağı

Duvar Yazıları

Duvar Yazıları

Güzel Kelimeler Mekanı

Leyli

Film Replikleri

Nisan Film Replikleri

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.