Güncel - Ramazan
Güncel

Güncel - Ramazan

Kadir Gecesi’ni Bağrında Saran 11 Ayın Sultanı Ramazan


  13 Nisan tarihiyle birlikte İslam âlemi Ramazan ayını idrak etmeye başlayacak. İnananlar için oruç ibadetinin farz kılındığı Ramazan ayı aynı zamanda yoksulların halini anlamak için de bir fırsat.

 Ramazan ayında toplumun her kesimi birbiriyle yardımlaşır, bir sofranın başında iftarlar yaparak muhabbet ederler. Geçtiğimiz yıl eski Ramazanlardaki gibi toplanamadık. Koronavirüs sebebiyle sevdiklerimizle buluşamadık ama sağlığımız adına iyi bir sınav vermiş olduk. Bu sene de tedbirlere uyarak geçireceğimiz bir Ramazan temenni ediyoruz. Seneye Ramazan ayında birbirimize bolca sarılarak bunu telefi edebiliriz.

Kadir gecesi

 Ramazan ayı bir de içinde çok mübarek bir geceyi barındırıyor. Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı gece olarak bildiğimiz Kadir Gecesi’ni 8 Mayıs 2021 Cumartesi tarihinde idrak edeceğiz. Dualarımızda vatanımızı, ailemizi ve birbirimizi unutmayalım.

Bayram sevinci

 Ramazan ayının bitimiyle birlikte bizleri bayram karşılıyor. Bu bayram belki buruk geçecek ama umutsuzluğa kapılmaya gerek yok. Toplum sağlığımızı tamamıyla korumayı başardığımızda yine o eski bayramlardaki gibi büyüklerimizin elini öpeceğiz, badem şekerlerinin tadına bakacağız ve hatta eski bayram geleneklerinden oyalı mendiller hediye alacağız. Biraz sabırla hep birlikte yeni bayramlara kavuşacağız.Bu vesileyle Teneffüs dergisi olarak hepinizin Kadir gecesini tebrik ediyor ve Ramazan Bayramı’mızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Birbirimizle omuz omuza, sevgi dolu bayramlarımız olsun!

Teneffüs’teki Diğer
Konu başlıkları

Tarihte Bu Ay

Tarihte Nisan

Kitap Tanıtımı

Nisan Kitap Tanıtımı

Lezzet Durağı

Lezzet Durağı

Duvar Yazıları

Duvar Yazıları

Güzel Kelimeler Mekanı

Leyli

Film Replikleri

Nisan Film Replikleri

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.