Dünyanın Dört Bir Yanındaki Müzeleri Bir Tıkla Gezmek İster Misiniz?
Gezelim Görelim

Dünyanın Dört Bir Yanındaki Müzeleri Bir Tıkla Gezmek İster Misiniz?

Dünyanın farklı noktalarında bulunan müzeleri gidip yerinde sanal olarak ziyaret edebilirsiniz. İşte sanal olarak gezebileceğiniz 8 müze... Listede Türkiye'den de iki müze bulunuyor...


·Louvre Müzesi 

Fransa'nın başkenti Paris'te çok fotoğraflanan cam piramit görüntüsüyle ve Leonardo Da Vinci’nin ünlü Mona Lisa eseriyle dünyanın her yerinden milyonlarca turist ağırlayan Louvre Müzesi’ni ziyaret bir tık uzağınızda. Sanal tur sayesinde bütün müzeyi 360 derecelik görüş açısıyla gezmek mümkün.

Louvre Müzesi gezmek için tıklayınız

·Hintze Hall Müzesi

Birleşik Krallık tarafından finanse edilen diğer müzeler gibi bu müzede de giriş ücreti talep edilmiyor. Müze koleksiyonundaki en bilinen eserlerin başında Hintz Hall’da asılı duran mavi balina iskeleti var. Online turunuzda kalıntıların üzerlerindeki numaralara tıklayıp eserler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Yalnız bilgiler İngilizce…

Hintze Hall Müzesi gezmek için tıklayınız

·Guggenheim Müzesi

Amerika’da New York’ta, Solomon Guggenheim'ın modern sanat yapıtlarından oluşan koleksiyonunun sergilendiği müze… Burada, Empresyonist, Post-Empresyonist, Modern ve Çağdaş dönemlerden inanılmaz sanat eserleri keşfedebilirsiniz.

Guggenheim Müzesi gezmek için tıklayınız 

·Rijksmuseum 

Amsterdam’ın meşhur fotoğraf noktası ‘I Amsterdam’ yazısının arkasında bulunan Rijksmuseum Hollanda’nın en kapsamlı koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Rembrandt, Hals, Vermeer gibi ressamların eserleri ve sanat kütüphanesiyle tüm turistlerin gözdesi…

Rijksmuseum gezmek için tıklayınız

·Zeugma Mozaik Müzesi 

Gaziantep'te bulunan, dünyanın en büyük mozaik müzelerinden Zeugma Mozaik Müzesi, önceki yıllarda "Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü"ne layık görülmüştü. Müzede, çingene kızı, mars heykeli, ABD'den getirilen parçalar, yaklaşık 150 metrekarelik duvar resmi, Roma dönemine ait çeşmeler ve Fırat Nehri kenarındaki villalarda bulunan mozaikler sergileniyor. Bu sanal tur müzedeki her şeyi görme imkânı tanımasa da en azından birçok yeni bilgi edinmenizi sağlıyor.

Zeugma Mozaik Müzesi gezmek için tıklayınız 

·Salvador Dali Müzesi 

Amerika’da Dali'nin en fazla eserini barındıran sanat kurumu olarak dünyaca ün yapmasını sağlamış durumda. Müzede, sanatçını sadece resimleri değil, kolaj, heykel ve mekanik eserleri de yer alıyor.  Galeri katına geldiğinizde eserlerin üstüne tıklayarak detaylı bilgilere İngilizce olarak ulaşabilirsiniz.

Salvador Dali Müzesi gezmek için tıklayınız 

·Pergamon Müzesi 

Almanya'nın en büyük müzelerinden biri… Klasik antik çağ koleksiyonu, İslami sanatları müzesi ve yakın doğu koleksiyonundan oldukça önemli eserleri bir araya topluyor. Müzedeki en önemli eser ise Bergama'dan Berlin'e getirilen ünlü Zeus Sunağı. Bu tarihi müze, Babil İştar Kapısı ve elbette Pergamon Altarı dâhil olmak üzere birçok antik esere ev sahipliği yapıyor.

Pergamon Müzesi gezmek için tıklayınız

·Beylerbeyi Sarayı 

Beylerbeyi Sarayı için hazırlanan sanal tur sayfasında hareketli görüntüye tıklayarak açılan sayfada veya buradan indireceğiniz programlarla kendinizi Beylerbeyi Sarayı'nda gibi hissedeceksiniz.

Beylerbeyi Sarayı gezmek için tıklayınız

 

 

Teneffüs’teki Diğer
Konu başlıkları

Tarihte Bu Ay

Tarihte Şubat

Kitap Tanıtımı

Kitap Tanıtımıı

Duvar Yazıları

Şubat Duvar Yazıları

Güzel Kelimeler Mekanı

Hasbelkader

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.