Kitap Tanıtımıı
Kitap Tanıtımı

Kitap Tanıtımıı

Şubat ayında yanınızdan ayırmayacağınızı düşündüğümüz birbirinden güzel kitapları sizler için öneriyoruz.


COĞRAFYAMIZI ADIMLARKEN HATIRDA KALANLAR - TAHA KILINÇ

Her seyahat ayrı bir serüvendir. İnsan bir kere yola çıkmaya görsün, bambaşka dünyaların ve tecrübelerin içinde bulur kendini. Yolculuk bitip de eve döndüğünde ise artık ufku genişlemiş, bilgisi artmış, dünyanın gidişatına dair benzersiz müşahedelerle donanmıştır. Eski nesiller, ulaşım ve konaklama şartlarındaki onca imkânsızlık düşünüldüğünde, akıl almaz coğrafyalara seyahat etmişler. Bitip tükenmez bir merak ve öğrenme hissiyle, sürekli keşif halinde olmuşlar. Bugün elimizde bulunan ilmî ve kültürel birikimi neredeyse tamamen onların bu gayretine borçluyuz. Peki, biz, ulaşım ve konaklama imkânları böylesine gelişmişken, yeryüzünde yeterince yol tepiyor muyuz? Yola düşmek için merak ve heyecanımız mevcut mu?

 

ÖLÜM ÜLKESİNİN FETHİ - CHARLES WİLLİAMS

Avrupa'nın doymak bilmez bir iştahla sömürdüğü Afrika halkları, evrensel aşkı bulmayı göze almış karizmatik bir liderin saflarında birleşiyor. Hor görülmüş, insanlık hasletleri kendilerinden sökülüp alınmış binlerce takipçisiyle Nigel Considine ordularını Avrupa'ya sürüyor. Peki, kimdir bu Nigel Considine? Ölüm Ülkesinin Fethi yaşamın gizemi üzerine zeki, düşündürücü ve metafizik kurgu severler için mutlaka okunması gereken bir eser.

MÜMKÜN ÖYKÜLERİN EN İYİSİAYKUT ERTUĞRUL

Hadi gir içeri! Bu kitaptaki öyküler elbette mümkün öykülerin en iyileri değiller. Kabul et, sen de zaten mümkün okurların en iyisi değilsin. Dur! Anlaşabiliriz, öyleymiş gibi yapabiliriz! Hem zaten kurmacanın kendisi büyülü bir oyun değil mi? Tam da böyle! Mümkün oyunların en iyisi hem de. Hadi gir içeri! Çünkü içeride, yolları çatallanan bahçede kör bir kuyuya rastlayabilir, kuyunun başında kendini, tanımadığın bir adamla, sonsuz bir yolculuğa çıkmanın kahramanca olup olmadığını tartışırken bulabilirsin. Hem sen de zaten metinler arasında keyifli bir yolculuğa çıkmak istemiyor muydun? Bu kitapla da bunun için bir yakınlık kurdun. Hadi, kabul et ve gir içeri!

Teneffüs’teki Diğer
Konu başlıkları

Tarihte Bu Ay

Tarihte Şubat

Duvar Yazıları

Şubat Duvar Yazıları

Güzel Kelimeler Mekanı

Hasbelkader

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.